© 2019 - 2024 All rights reserved. Created by Stanislav Katuš.

Ocenenia

Usporiadaný obsah získaných ocenení a medailí, vrátane pohárov, trofejí, štátnych vyznamenaní.

Titulná fotografia - Dirigentka nášho detského speváckeho zboru Pro Musica – Magnólia Viera Džoganová bola dňa 29. 04. 2022 ocenená najvyšším stupňom ocenenia pedagógov „Veľkou medailou sv. Gorazda“, ktorú si prevzala z rúk ministra školstva Branislava Grohlinga v Zimnej jazdiarni Bratislavského hradu za dlhoročnú prácu a prínos v oblasti zborového spevu a umeleckého školstva a významnú reprezentáciu Slovenska v zahraničí.

Diplom Provence 2023

Začiatkom júla 2023 sme sa s detským speváckym zborom Pro Musica – Magnólia ktorý pôsobí pri ZUŠ v Michalovciach a ZUŠ v Sobranciach vydali na francúzske azurové pobrežie do prístavu La Seyne-sur-Mer na 26. ročník svetovej zborovej súťaže International Choir Competition in Provence.

Našim úžasným spevákom sa napriek veľmi silnej konkurencii z celého sveta podarilo získať ďalšiu trofej 2. miesto v kategórii mládežníckych speváckych zborov.

Diplom NIVAM 2023

Dňa 22.2.2023 sa na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave uskutočnila Medzinárodná konferencia: Zručnosti mládeže, ktorú organizoval Národný inštitút vzdelávania a mládeže.

Pedagogička zo Základnej umeleckej školy v Michalovciach a dirigentka detského speváckeho zboru Pro Musica – Magnólia získala ocenenie PRACOVNÍK S MLÁDEŽOU ROKA 2022.

V ankete CENA PUBLIKA získala najvyšší počet hlasov.

Diplom NIVAM 2022

" Milí priatelia, všetkým Vám veľmi pekne ďakujem za Vašu podporu, uznanie a milé slová. Som šťastná a poctená, že som vďaka Vám získala toto krásne ocenenie. Mať toľko úžasných ľudí vôkol seba je vzácnosťou a veľmi si to vážim. ĎAKUJEM " - Viera Džoganová

Jeju - Južná Kórea 2022

Dňa 22. júla sa náš detský spevácky zbor Pro Musica – Magnólia virtuálne zúčastnil „ 4TH WORLD YOUTH CHORAL FESTIVAL & COMPETITION IN JEJU „ v Južnej Kórei. Súčasťou virtuálneho vystúpenia bol aj pozdrav zo Slovenska pre všetkých účastníkov podujatia.

Ocenenie Svätého Gorazda 2022

Dňa 29. apríla 2022 odovzdal minister školstva B. Gröhling na Bratislavskom hrade našej pani učiteľke Mgr. Vierke Džoganovej DiS. art VEĽKÚ MEDAILU SVÄTÉHO GORAZDA.

MŠVVaŠ udelilo toto najvyššie ocenenie v oblasti školstva pani učiteľke za dlhoročnú prácu a prínos v oblasti zborového spevu a umeleckého školstva a významnú reprezentáciu Slovenska v zahraničí.

Jeju International Choir Festival 2020

Vo februári 2020 sme mali česť byť účastníkmi Svetového sympózia zborov a dirigentov na ostrove Jeju v Južnej Kórei, odkiaľ sme si doniesli veľa nádherných a emotívnych zážitkov a spomienok... ĎAKUJEME!!!

Sympózium bolo organizované najväčšími svetovými odborníkmi v oblasti zborového spevu. Boli naň pozvaní najznámejší lektori a spevácke zbory z rôznych krajín.

Počas celého pobytu sa striedali koncertné vystúpenia so školením spevákov a dirigentov, ktoré viedli títo lektori: Sigvards Klava – Latvia / Doreen Rao – USA  / Thomas R. Smith – USA / T. J. Harper – USA / Shin Hwa Park – Korea / Ki Sun Lee – Korea / Jae Joon Lee – Korea.

Čin roka 2019

Mestské zastupiteľstvo v Michalovciach udelilo nášmu detskému speváckemu zboru Pro Musica titul „ Čin roka 2019“ za zlatú medailu v kategórii súčasnej hudby a zlatú medailu v kategórii sakrálnych skladieb na 54th International Choral Songs Festival in Miedzyzdroje v Poľsku, 2019.

DSZ Pro Musica – Magnólia zahviezdil na zborovom festivale v Poľsku 2019

V prvej polovici júna sa v poľských Miedzyzdrojoch konal 54. ročník Medzinárodného festivalu zborových piesní, ktorého sme sa zúčastnili aj my. V silnej konkurencii zborov z celého sveta sa nám podarilo získať zlatú medailu v kategórii súčasnej hudby a zlatú medailu v kategórii sakrálnych skladieb. Získali sme tiež špeciálne ceny - Pohár prezidenta hlavnej rady poľskej asociácie zborov a orchestrov a Cenu nadnárodnej spoločnosti Tomasza Rychlowského – Jantárový strom.

Cena nadnárodnej spoločnosti Tomasz Rychlowski

Diplom Musica Sacra

Diplom v kategórii Súčasnej hudby

Jantárový strom

Diplom prezidenta hlavnej rady Poľskej asociácie zborov a orchestrov

Pohár prezidenta hlavnej rady Poľskej asociácie zborov a orchestrov

TOP